Budowa domu szkieletowego - od formalności po przeprowadzkę

Podjęcie tematu budowy, wybór konkretnego projektu i ekipy wykonawczej to ważna decyzja. Dokładamy wszelkich starań, aby proces budowy Twojego wymarzonego domu był jak najbardziej bezproblemowy i przyjemny.

Krok 1.
krok1

Indywidualne spotkanie

Pierwszym krokiem jest indywidualne spotkanie, na którym omówimy Twoje potrzeby, przeanalizujemy możliwości i wymagania. Często okazuje się, że dotychczasowe plany dotyczące budowy, schodzą na zupełnie inny tor, ale ten właściwy, realny w realizacji oraz optymalny dla potrzeb konkretnego inwestora. 

Przed pierwszym spotkaniem warto zgromadzić także podstawowe informacje o działce, MPZP/WZ – aby dobrać projekt, który będzie zgodny z warunkami. Konkretne wytyczne uzyskacie Państwo telefonicznie.

Krok 2.
krok2

Wybór projektu

Na pierwszym spotkaniu niejednokrotnie dowiedzą się Państwo o wielu różnych kwestiach, które ostatecznie pomogą podjąć przemyślaną decyzję o wyborze odpowiedniego projektu.

Krok 3.
krok3

Sprawdzenie i Dokumentacja

Wybrany projekt trzeba w pierwszej kolejności ponownie i dokładnie sprawdzić pod kątem zgodności z MPZP lub WZ. Następnie konieczne jest przygotowanie niezbędnych dokumentów do adaptacji projektu i wydania pozwolenia na budowę. Cały proces sprawdzania i kompletowania to najczęściej ok. 4-8 tygodni.

Wskażemy Państwu polecane biura projektowe, które pomogą ekspresowo, bezproblemowo a przede wszystkim z jak najmniejszym Państwa udziałem przejść przez ten cały, czasem dość żmudny proces.

Krok 4.
krok4

Podpisanie umowy i oczekiwanie na pozwolenie na budowę

W trakcie oczekiwania na pozwolenie na budowę (ustawowo do 65 dni od złożenia wniosku) następuje rezerwacja terminów oraz podpisanie umowy. 

Krok 5.
krok5

Rozpoczęcie budowy

W końcu rusza upragniona budowa Waszego domu.

Budowa domu składa się z następujących etapów: roboty fundamentowe (czas trwania etapu ok. 1 tygodnia), stan surowy z elewacją zewnętrzną (czas trwania etapu ok. 4-7 tygodni), roboty instalacyjne i wylewka (czas trwania etapu ok. 2-3 tygodnie), roboty wykończeniowe  (tynki wewnętrzne, posadzki, schody) (czas trwania etapu ok. 5-7 tygodni).